FOTBAL: FC Bihor a pierdut cu 2-3 la Râmnicu Vâlcea. Golurile orădenilor, înscrise în ultimele 4 minute

FC Bihor 1 1

Scorul a devenit 3-0 în minutul 85, când Cataramă a înscris din lovitură liberă. Deşi rămas în 10 jucători, după eliminarea lui Sebi Sfârlea, pentru cumul de cartonaşe, FC Bihor a reuşit să înscrie de două ori, pe final de meci. Primul a marcat Adrian Hadăr, din lovitură liberă, în minutul 86, pentru ca trei minute mai târziu, proaspăt intratul Lukacs să înscrie la prima atingere a balonului.

În faţa vâlcenilor, care au drept ţintă promovarea în acest sezon, antrenorul bihorenilor nu i-a putut folosi pe Dorin Mihuţ şi Florin Pop, accidentaţi.

În celelalte partide din seria a doua a ligii secunde, UTA şi ASA Tg. Mureş au remizat - 1-1, tot un egal - 2-2 - fiind înscris pe tabelă şi la Reşiţa, în meciul dintre CSM Metalul şi Olimpia Satu-Mare. FC Olt a învins CS Mioveni, cu 1-0, iar Gloria Bistriţa a câştigat cu 2-0 jocul de pe teren propriu cu Minerul Motru.