FOTBAL. Luceafărul, victorie în deplasare: 3-1 cu Academica Clinceni

sport luceafarul

Luceafărul Oradea a demonstrat încă o dată că se simte bine în jocurile de afară. Prima etapă din retur, disputată la Clinceni, i-a adus formaţiei orădene trei noi puncte în clasament.

Victoria este cu atât mai importantă cu cât bihorenii au întors rezultatul de la 1-0 pentru gazde, care au deschis scorul în minutul 11.

Sergiu Arnăutu nu şi-a uitat statutul de golgheter şi a punctat în două rânduri. A egalat mai întâi în minutul 31, iar în minutul 64 şi-a adus echipa în avantaj. Cel care a închis tabela a fost Paul Păcurar, în minutul 71, din penalti.

Pentru Luceafărul Oradea a fost al optulea succes din 20 de etape disputate până acum. Formaţia orădeană se pregăteşte de o nouă deplasare, sâmbătă, la Afumaţi, în ultimul meci de campionat în 2016.

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş