Băieții lui Velcea pleacă de pe litoral cu trei puncte: Săgeata Năvodari - ACS Poli Timișoara 1-2

114736 114736 golgheter

Era minutul 4 când Trandu a centrat perfect, iar Szekely a reușit să deschidă scorul dintre fundașii gazdelor, ajungând la un total de șase reușite pentru ACS Poli Timișoara. Egalitatea s-a restabilit în minutul 35, când Florin Popa a trimis plasat din careu, printr-o lovitură de cap. În minutul 68, Boldea înscrie golul victoriei pentru echipa lui Velcea, cu un șut sub transversală, după centrarea lui Nanu.

”Nu m-am apărat după 1-0, nu m-am retras nici după 1-1, forțând această victorie. Vrem să arătăm din ce în ce mai bine. Nu mă surprinde că suntem pe primul loc, știu ce am muncit cu acești băieți", a spus, după partidă, antrenorul celor de la ACS Poli Timișoara, Vali Velcea, pe Digi Sport 1.

ACS Poli Timișoara acumulează 10 puncte după patru etape și ocupă prima poziție a clasamentului. În următoarea etapă, vineri, 16 august, de la ora 19, va întâlni acasă, pe ”Dan Paltinișanu”, pe FC Botoșani

Vezi golurile înfruntării de pe litoral: Săgeata Năvodari - ACS Poli Timișoara 1-2