Eduard Novak a câştigat medalia de bronz la Campionatele Mondiale de paraciclism

eduard novak

Novak l-a învins pe americanul Martin Jeffrey în lupta pentru locul 3, el înregistrând timpul de 4:41.318. Jeffrey a avut timpul 4:48.984, , informează site-ul oficial al Uniunii Cicliste Internaţionale (UCI).

Medalia de aur a fost câştigată de slovacul Jozef Metelka (4:33.322), iar pe locul doi s-a clasat cehul Jiri Jezek (4:34.688).

Rezultatele nu sunt chiar conform aşteptărilor probabil din cauza unei accidentări banale care mi-a influenţat respiraţia.Însă chiar dacă faci totul cum trebuie unele lucuri nu le poţi ocoli.

Sunt totuşi fericit şi pentru medalia de bronz aducând puncte importante pentru calificarea la JO Rio 2016”, a scris sportivul pe pagina sa Facebook.