Astra Giurgiu - „U” Cluj 3-1. Trei victorii din trei pentru giurgiuveni

astra-2

Astra Giurgiu a învins Universitatea Cluj cu 3-1 şi a obținut, astfel, a treia victorie din tot atâtea etape. Budescu a înscris din nou pentru Astra şi are şase goluri marcate în actualul sezon.

Astra Giurgiu îşi confirmă statutul de cea mai în formă echipă a startului de sezon. După ce s-a calificat în play-off-ul Europa League, echipa lui Daniel Isăila a obţinut a treia victorie din trei meciuri disputate, după 3-1 cu Universitatea Cluj.

Ivanovski şi Budescu au marcat în primele zece minute ale meciului de la Giurgiu.

După pauză, Ivanovski a reuşit dubla şi a urcat scorul la 3-0 dupa ce a scăpat singur spre poarta lui Dolha. Autogolul lui Găman a stabilit scorul final: 3-1 pentru noul lider din Liga I.

„Eu cred că a fost o evoluţie bună. Era normal, am început foarte tare. A fost şi această caldură... am jucat, a fost o săptămână şi jumătate foarte grea pentru noi”, a declarat Daniel Isăilă la finalul meciului.

Astra are nouă puncte din nouă posibile şi o restanţă: meciul cu Steaua din etapa a II-a, amânat.