FOTBAL. În Moldova, după trei puncte. Oţelul - Craiova, sâmbătă, ora 15:30, DigiSport 1

030415 puncte moldova

După cele două săptămâni de pauză, Liga 1 se reia la sfârşitul acestei săptămâni cu etapa a 24-a. CS Universitatea Craiova joacă în deplasare, la Galaţi, cu Oţelul, echipă ce se află pe locul 17, cu doar 15 puncte şi şanse minime de salvarea de la retrogradare

Seria de invincibilitate a oltenilor a început chiar la meciul tur cu gălăţenii, atunci când la primul meci cu Sandoi şi Cârţu pe bancă, au debutat cu o victorie 1-0, gol Madsson, dar au tremurat pentru acest rezultat, deoarece au jucat aproape o repriză în 10, după eliminarea lui Kay. Curios, cei doi protagonişti ai acestui joc, vor lipsi la Galaţi, fiind suspendaţi.

Deşi au jucat în amicalul de săptămâna trecută cu Reşiţa, Bancu şi Curelea nu vor fi în lot pentru acest joc.

Meciul dintre Oţelul şi Craiova va fi în direct la DigiSport 1, sâmbătă de la ora 15.30.