BASCHET FEMININ. CSU CSM Oradea, fără şansă în faţa liderului grupei galbene

sport baschet feminin

CSU CSM Oradea a ratat șansa de a încurca liderul grupei galbene din liga feminină de baschet, CSM Târgu Mureş. Victorioase cu 75-62, gazdele şi-au trecut în cont a 13-a victorie din an, rezultat care le consolidează prima poziţie în clasament.

Baschetbalistele pregătite de Adriana Niculescu şi Ioana Anica au plătit tribut pentru jocul slab din primul sfert, pierdut cu 25-13. În rest, CSU CSM a evoluat de la egal la egal cu gruparea din Târgu Mureş, dar fără efect pe tabelă.

Chiar dacă Nikolett Orban a fost cea mai bună marcatoare a partidei, Oradea a trebuit să se mulţumească cu un ultim sfert câştigat în disputa cu formaţia mureşeană.

La gazde a evoluat și fosta jucătoare a formaţiei orădene, Ruxandra Chiş, autoarea a 23 de puncte.

Redactor: Nicolae Mihalcea