POLO. Campionii de la CSM Digi Oradea au cedat din nou cu Steaua: 7-11

sport polo steaua 200215

Acestea s-au impus în primele două sferturi cu 4-2 şi 4-1, astfel că la pauza mare orădenii aveau cinci goluri de recuperat. A fost prea mult pentru CSM, în ciuda jocului bun făcut de cei doi golgheteri ai campionatului, Tibi Negrean şi Milos Korolija.

Principalii marcatori ai orădenilor nu au putut opri Steaua să se distanţeze pe tabelă şi în sfertul trei, 3-2, lucru care le-au permis steliştilor să cedeze sfertul patru la zero, cu două goluri primite.

Scorul final, 11-7, a urcat formaţia din Capitală în fruntea clasamentului, cu un plus de două goluri. CSM Digi îşi poate recupera poziţia după jocul doi, programat în această după amiază, în direct de Digi24 Oradea, cu începere de la ora 17. Pentru asta, orădenii au nevoie de o victorie la trei goluri diferenţă.

Redactor: Nicolae Mihalcea