VIDEO. Pandurii – FC Vaslui 1-2. Prima victorie în deplasare pentru vasluieni

52753c8f95f9cf7923000001 1

Vasluienii au început mai tare şi Temwanjera l-a întins serios pe Stanca. Gorjenii nu s-au speriat şi au deschis scorul după o fază fixă. Mingea a circulat pe traseul Eric - Erico da Silva, iar Momcilovici a reuşit al treilea său gol în Liga I, din apropiere.

Pe finalul primei părţi, atmosfera s-a încins, după ce arbitrul Istvan Kovacs i-a dat lui Christou al doilea galben pentru henţ şi l-a eliminat.

Cu un om în plus, Vasluiul a forţat în repriza a doua şi Liviu Antal a reuşit egalarea din centrarea excelentă a lui Muşat.

În prelungiri, băieţii lui Liviu Ciobotariu au dat lovitura. Stanca a respins iniţial şutul lui Pătulea, dar n-a mai avut ce face la reluarea lui Antal, care a marcat pentru 2-1.

VIDEO. Golurile și rezumatul partidei, pe digisport.ro.

Au jucat echipele:

Pandurii: Stanca - Unguruşan, Christou, Erico, Momcilovici - Anton, Breeveld - Buleică (Ciucur '58), Eric (Mamele '45), Distefano - Dos Santos (Nicoară '84). Antrenor: Cristian Pustai.

FC Vaslui: Cerniauskas - Celeban, Cordoş (Wilk '46), Prahic, Muşat - Caue (Pătulea '54), Madson - Viveiros, Antal, Sânmărtean - Temwanjera. Antrenor: Liviu Ciobotariu.