suporteri-balamale
Mai mulți fani saudiți euforici au rupt ușa de bucurie după victoria contra Argentinei. FOTO: Captură Digi24

Victoria la Cupa Mondială a naționalei saudite în fața argentinienilor le-a făcut o bucurie atât de mare unor suporteri, încât au scos ușa casei din balamale.

În imagini se văd mai mulți bărbați adunați într-o cameră, care urmăresc meciul. Victoria echipei de fotbal a Arabiei Saudite i-a luat prin surprindere și i-a bucurat atât de tare, încât suporterii nu au mai știut cum să reacționeze. Au început să sară prin cameră, iar unul dintre ei a scos ușa din balamale, în uralele celorlați.

Echipa de fotbal a Arabiei Saudit a reușit să producă prima surpriză de la Cupa Mondială din Qatar, printr-o victorie neașteptată împotriva campioanei mondiale Argentina.

Saudiții au reușit să câștige meciul cu scorul de 2-1, marți, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în Grupa C a competiției. După ce a condus cu 1-0 și a ratat trei goluri din ofsaid, Argentina a încasat două goluri în primele cinci minute ale reprizei doi.