Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Western & Southern Open - Day 8

Finalistă-surpriză la Cincinnati 2018

Olandeza Kiki Bertens, locul 17 WTA, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-2, pe sportiva cehă Petra Kvitova, locul 6 WTA, calificându-se în finala turneului de categorie Premier de la...

Rogers Cup Montreal - Day 7

Simona Halep, campioană la Rogers Cup

Simona Halep a câştigat finala de la Montreal, după ce a învins-o cu 7-6, 3-6, 6-4 pe Sloane Stephens. Calificată în a cincea finală de simplu din acest an, Simona Halep a câştigat cel de-al treilea...