LIGA I. Viitorul Constanţa - „U” Cluj 1-1. În tribune au fost doar 300 de spectatori

s22 20viitorul 20cluj 20beta 20020313 20new-52563

Oaspeţii au deschis corul în minutul 49, prin V. Dinu, carev a transformat o lovitură de la 11 metri acordată pentru un fault în careu comis de Mladen.

Egalarea a survenit după un sfert de oră, când Chiţu a înscris cu capul la o centrare a lui Toşca.

Au jucat echipele:

Viitorul Constanţa: Buzbuchi - Bălaşa, Mladen (Puţanu '66), Bejan, Toşca (Lazăr '77) - Benzar, Larie - Cîrstocea (Gavra '67), N. Dică, A. Chiţu - Rusu. Antrenor: Cătălin Anghel.

Universitatea Cluj: Boşneag - Ciupe, Ninu, Raţiu, Nicola - A. Popa, Bucşă - Buleică (Apostu '69), Hidişan (Muzac '81), Borza - V. Dinu (Dedu '71). Antrenor: Ionel Ganea.

Cartonaşe galbene: Mladen '48, Dică '90+4 / Bucşă '35

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Vasile Marinescu, Bogdan Velicu (asistenţi) - Emil Voicu (rezervă)

La meci au asistat aproximativ 300 de spectatori.