VIDEO. Aston Villa – Manchester United 2-3, după ce gazdele au avut 2-0

s21 20villa 20united 20beta 20101112 20new-32893

Liderul din Premier League s-a clătinat serios în deplasarea de la Birmingham. Austriacul Weimann a deschis scorul în prelungirile primei reprize şi tot el a majorat diferenţa în startul reprizei a doua, iar diavolii lui Sir Alex Ferguson păreau condamnaţi la al treilea eşec al sezonului.

N-a fost aşa însă! Chicharito Hernandez a redus din diferenţă, din pasa lui Paul Scholes. Tot el a fost în prim plan şi la reuşita de 2-2, când Ron Vlaar i-a deviat şutul în proprie poartă.

Van Persie a ieşit apoi la rampă. A reuşit să trimită mingea în bară de două ori într-un singur minut. Manchester United a luat în cele din urmă toate punctele. Hernandez şi-a trecut în cont şi golul de 3-2, cu trei minute înainte de final.

CFR Cluj şi Manchester United fac parte din grupa H a Ligii Campionilor, alături de Galatasaray Istanbul şi Sporting Braga. Echipa clujeană a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de Manchester United. Returul va avea loc la 5 decembrie, în Anglia.