Live

Tânăr de 19 ani anchetat după ce a distrus oglinzile unei maşini de poliţie. S-a răzbunat pentru că prietenul său fusese arestat

Data actualizării: Data publicării:

Un tânăr de 19 ani este cercetat de procurorii constănţeni pentru că a distrus oglinzile unei maşini de poliţie, anchetatorii stabilind că el ar fi vrut să se răzbune astfel deoarece prietenul său fusese arestat.

Reprezentanţii Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa au anunţat, joi, că un tânăr de 19 ani este anchetat pentru comiterea infracţiunii de distrugere.

„În noaptea de 16.11.2023, în jurul orei 23:30, inculpatul B.N. s-a deplasat la sediul Postului de Poliţie Cobadin, unde a distrus în totalitate, prin lovire cu o ţeavă metalică pe care o avea asupra sa, ambele oglinzi laterale ale autospecialei inscripţionată cu însemnele poliţiei, marca Dacia Duster cu numărul de înmatriculare MAI XXXXX, proprietatea MAI, IPJ Constanţa, aflată în dotarea Postului de Poliţie Cobadin, ce se afla parcată în parcarea exterioară special amenajată”, au precizat procurorii, potrivit News.eo.

Ei au menţionat că bărbatul a dorit astfel să se răzbune deoarece cu o zi înainte prietenul său fusese arestat într-un dosar instrumentat de poliţiştii din Cobadin.

De asemenea, tânărul respectiv este cercetat şi în alt dosar pentru săvârşirea infracţiunii de furt în formă continuată.

El a fost reţinut pentru 24 de ore şi va fi prezentat magistraţilor cu propunere de arestare preventivă pentru 30 zile.

Editor : Liviu Cojan

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Două maşini s-au ciocnit în Constanţa. Unul dintre şoferi a fugit de la locul faptei, celălalt a fost rănit

Tânăr de 19 ani, prins băut pe A2 în drum spre Vama Veche. A fost urmărit cu elicopterul după ce nu a oprit la semnalele polițiștilor

Vila Regală din Mamaia, un simbol în ruină. Locul în care Regele Mihai și-a petrecut verile în copilărie a devenit azi groapă de gunoi

Constanţa: O femeie care a afirmat că a băut detergent în mod intenţionat, preluată de ambulanţă. Pe drum s-a aruncat din mașină

Partenerii noștri