Live

Bărbat de 34 de ani, înjunghiat în plină zi de un necunoscut, în Pitești

Data actualizării: Data publicării:
Foto: Profimedia Images

Un bărbat de 34 de ani a fost atacat cu un cuțit de către un necunoscut, în plină zi, pe o stradă din orașul Pitești. Agresorul nu a fost încă identificat.

”În ziua de 25 iulie a.c., poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Piteşti au fost sesizaţi prin Serviciul Naţional Unic Apeluri de Urgenţă 112, de către un tânăr de 34 de ani, cu privire la faptul că o persoană necunoscută l-ar fi tăiat cu un cuţit, în timp ce se afla în apropierea unui bloc de locuinţe din Piteşti”, a transmis, marţi, IPJ Argeş.

Sursa citată a precizat că la faţa locului au fost direcţionaţi poliţiştii din cadrul Secţiei 1 Poliţie Piteşti, stabilind că cele sesizate se confirmă.

”Cercetările au fost preluate de poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Secţiei 1 Poliţie Piteşti. Persoana vătămată a fost transportată la o unitate medicală pentru îngrijiri, în urma investigaţiilor stabilindu-se că a suferit leziuni prin tăiere, fără ca acestea să îi pună viaţa în pericol”, a mai transmis sursa citată, potrivit News.ro.

Poliţiştii fac verificări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârşită şi luarea măsurilor legale care se impun.

La ora transmiterii acestei ştiri, presupusul agresor nu a fost identificat.

 

Editor : I.C

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

Comunicat oficial dat de FIFA, după ce 23 de milioane de oameni au cerut excluderea definitivă a Argentinei de la Cupa Mondială

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

De ce nu poate fi cercetat Călin Georgescu de Comisia de Etică a Universității din Pitești, deși o sesizare a fost depusă după alegeri

Incendiu la o piață en-gros din Pitești: mai multe standuri au fost cuprinse de flăcări

Profesoară bătută de tatăl unui elev, în Pitești. Bărbatul a fost reținut

O dubă a luat foc în mers pe Autostrada A1, sensul spre Pitești. Circulația a fost blocată zeci de minute

Partenerii noștri