Live

Nicușor Dan, vizită oficială în Marea Britanie, marți și miercuri

Data publicării:
Nicușor Dan. Foto: Profimedia

Preşedintele Nicuşor Dan va merge în Marea Britanie marţi şi miercuri, transmite Administraţia Prezidenţială. Șeful statului va avea întâlniri cu reprezentanții români ai mediului de afaceri din UK, cu cei ai companiilor britanice.

Marţi seara, de la 22.00, ora României, şeful statului va începe vizita cu o întâlnire cu reprezentanţii comunităţii româneşti din Regatul Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord, la Ambasada României din Londra.

Potrivit agendei, a doua zi șeful statului se va întâlni cu reprezentanţi români ai mediului de afaceri din Regatul Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord, de la 11.30 (ora României), apoi cu reprezentanţi ai companiilor britanice, de la 13.00.

Editor : Ana Petrescu

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

FOTO Direct pe cameră! Djokovic, TREI cuvinte care au făcut înconjurul lumii: ”Nimeni nu a lăsat vreodată un mesaj mai brutal”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Nicușor Dan a numit un nou secretar CSAT. Sorin Cîrstea este un general specializat în operațiuni de informare și psihologice

Stenograme din dosarul avocatei care lua mită: „Sunt conectată și la mafie, și la miniștri”. Adriana Georgescu, poze cu politicieni

Ce răspuns a dat Nicușor Dan la întrebarea: „Ar trebui România să se simtă amenințată de discursul violent al lui Donald Trump?”

Ce răspunde Nicușor Dan, întrebat dacă România va face parte din noul Consiliu pentru Pace al lui Trump

Partenerii noștri