Live

Prima mare surpriză la Cupa Mondială. Argentina a fost învinsă de Arabia Saudită cu 2-1

Argentina a fost învinsă de Arabia Saudită cu scorul 2-0 la Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar. Foto: Profimedia Images

Echipa de fotbal a Arabiei Saudit a reușit să producă prima surpriză de la Cupa Mondială din Qatar, printr-o victorie neașteptată împotriva campioanei mondiale Argentina.

Saudiții au reușit să câștige meciul cu scorul de 2-1, marți, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în Grupa C a competiției.

După ce a condus cu 1-0 și a ratat trei goluri din ofsaid, Argentina a încasat două goluri în primele cinci minute ale reprizei doi.

Editor : Adrian Dumitru