Liga 2 | Cu portarul eliminat, Luceafărul a terminat 1-1 cu Pandurii

sport luceafarul

Luceafărul s-a întors de la Motru cu un singur punct obţinut în faţa celor de la Pandurii. Orădenii au evoluat ultimele minute cu fundaşul Oros în poartă, după ce portarul Goia a fost eliminat pentru al doilea galben.

A fost un final de coşmar pentru bihoreni, care păreau a se desprinde în câştigători după ce Vlad Rusu a marcat din penalty în debutul reprizei secunde. A venit însă minutul 84, când portarul Goia a primit al doilea cartonaş galben pentru că a întârziat să repună mingea în joc.

I-a luat locul în poartă Cristian Oros, iar egalarea a venit patru minute mai târziu, când Tudoran a înscris pentru Pandurii. S-a terminat 1-1, iar Luceafărul se află acum pe locul 13, la zece puncte de primul loc retrogradabil.

Redactor: Adrian Ciucuriţă