VIDEO. Corona Brașov - Steaua 1-1. Campioana a reușit doar un egal pe terenul penultimei clasate

52755aef95f9cfbc27000000 1

Gazdele au deschis scorul în minutul 15, atunci când Szukala a înscris în proprie poartă, la o fază la care fundașul central al Stelei nu era presat de niciun adversar.

Roș-albaștrii au egalat cu 20 de minute înainte de final, atunci când Stanciu a transformat penalty-ul dictat la duelul dintre Chipciu și Burlacu.

Steaua rămâne lider, cu 29 de puncte după 11 meciuri disputate.

VIDEO. Golurile și rezumatul partidei, pe digisport.ro.

Au jucat echipele:

Corona Braşov: Marc - Martac, Tudose, Asanovic, Burlacu (Arce '80) - Dâlbea, Miranda - Neacşa (Popa '59), Vranjkovici, Brata (Damian '90) - Buş. Antrenor: Ionel Gane.

Steaua: Tătăruşanu - Varela, Szukala (Stanciu '46), Gardoş - Chipciu, Filip, Bourceanu, Pîrvulescu - Tatu, Kapetanos (Nikolici '68), Tănase (A. Cristea '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.