Un egal cât o victorie. CSM Rm. Vâlcea - CS Universitatea Craiova, scor 0-0

120514 CSU

După opt victorii consecutive, CS Universitatea Craiova a uitat gustul victoriei şi are deja trei meciuri fără succes. Trupa lui Balint a reușit să smulgă însă un punct în deplasare la Râmnicu Vâlcea, scor 0-0.

Cu ajutorul celorlalte rezultate rămâne la finalul turului din play-off cu un avans de trei puncte față de Gloria Bistrița, formație ce se află pe treapta a treia a podiumului. La Vâlcea, Balint a decis să înceapă meciul fără două dintre vedetele sale, Ferfelea și Varga. Chiar și așa, jocul craiovenilor a lăsat mult de dorit, prestaţia fiind din nou una cu mult sub valoarea lotului. Gazdele pregătite de Erik Lincar ar fi putut deschide scorul în minutul 30, dar Geantă a bătut slab o lovitură de la 11 metri, acordată după un henț în careu al lui Patriche. Singurele momente în care elevii lui Balint au avut controlul jocului au fost în ultimele 10 minute, atunci când echipa gazdă a evoluat în inferioritate numerică.

Gică Craioveanu a rămas din nou dezamăgit de prestația jucătorilor din Bănie.

În următoarea etapă, CS Universitatea joacă sâmbătă, tot în deplasare, de data aceasta la Slatina, cu FC Olt.