Eșec usturător la Mediaș

G67A1962

Împrumutat de la Viitorul, Cristi Gavra a deschis rapid scorul în minutul 8. Aflată pe prima poziţie înaintea etapei cu un punct peste Mediaş şi Chindia, UTA Bătrâna Doamnă a trecut pe lângă egalare în minutul 13 prin Ionuţ Tănase. În minutul 45, arbitrul Rusandu nu a văzut henţ la preluarea lui Gavra, acesta i-a pasat în faţa porţii lui Alex Munteanu şi scorul a devenit 2-0.

În minutele 70 şi 71, Mediaşul s-a jucat cu ocaziile, însă Ovidiu Bic şi Cristi Gavra nu l-au mai putut învinge pe portarul Miron. Învinşi în sezonul regulat în ambele partide de Gaz Metan, arădenii s-au văzut conduşi cu 3-0 din minutul 77 dupa golul lui Buziuc. Venită după două înfrângeri la rând cu Chindia, Gaz Metan putea marca un nou gol în minutul 82, prin fundaşul Roberto Romeo. Scorul final a fost stabilit în prelungiri de Florian Zaharia, intrat pe teren în repriza secundă. Gaz Metan Mediaş o învinge cu 4-0 pe UTA Bătrâna Doamnă si trece pe prima poziţie în seria de Vest cu două puncte peste UTA, dar la egalitate cu Chindia Târgovişte, echipă care a trecut și ea de CS Mioveni, 2-1.