UTA Bătrâna Doamnă și-a învins rivala din judeţ. Arădenii au trecut cu scorul de 4 - 1 de Naţional Sebiş

uta-2

Fostul polist Szabolcs Szekely a reuşit un hat-trick în minutele 18, 48 şi 72, iar Copil a închis tabela pentru arădeni în minutul 80. Oaspeţii, Naţional Sebiş, au fost dominaţi pe aproape toată durata partidei. Singura tresărire de orgoliu a venit pe finalul primei reprize, atunci când Poiană a şutat puternic de la 18 metri şi a reuşit să egaleze la unu.

Gazdele au arătat ca o candidată serioasă la promovarea în divizia B, obiectiv de care, în urma acestei victorii sunt tot mai aproape. Naţional Sebiş rămâne în continuare, în urma acestei etape, în fruntea clasamentului, cu un punct avans faţă de UTA Bătrâna Doamnă. Arădenii au însă un joc mai puţin disputat.