Tânăr de 20 de ani, ucis de un bătrân de care se ciocnise cu bicicleta

Data publicării:
masina de politie_fb

Un tânăr de 20 de ani din judeţul Galaţi a murit în urma unui conflict iscat de un accident de biciclete. Un bătrân de 83 de ani i-a aplicat două lovituri cu briceagul, în zona toracelui, bărbatului, după ce cei doi s-au ciocnit în timp ce se aflau pe biciclete, la ieşirea din Piaţa Centrală din municipiul Tecuci. Agresorul a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, sub acuzaţia de omor.

Cei doi bărbaţi, aflaţi pe biciclete, s-au întâlnit la ieşirea din Piaţa Centrală din municipiul Tecuci şi s-au ciocnit unul de celălalt, potrivit purtătorului de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi, Liliana Istrate citat de News.ro.

Astfel, între cei doi bărbaţi a izbucnit un conflict spontan, iar tânărul de 20 de ani l-ar fi scuipat şi înjurat pe bărbatul de 83 de ani care a pornit în urmărirea acestuia.

"La un moment dat, bărbatul de 83 de ani a scost un briceag şi l-a înjunghiat pe tânărul de 20 de ani de două ori în zona toracică stângă. Victima a fost transportată la spital, însă a decedat ulterior", a declarat, miercuri, Liliana Istrate.

Bărbatul de 83 de ani a fost reţinut, iar instanţa Tribunalului Galaţi a admis propunerea procurorilor dearestare preventivă pentru 30 de zile formulată pe numele său pentru săvârşirea infracţiunii de omor.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Ce salariu are Ilie Bolojan ca premier. Tabel comparativ cu veniturile prim-miniștrilor europeni
Digi FM
Reguli noi pentru turiști în Grecia și amenzi de până la 3.000 de euro. Ce nu mai ai voie să faci din această...
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
Lucian Viziru, declarații rare despre plecarea din România. Din ce își câștigă banii în prezent: „Nu m-am...
Film Now
Heather Locklear și Lorenzo Lamas, noul cuplu surpriză de la Hollywood. El a fost căsătorit de șase ori și...
Adevarul
Iranul îl ironizează pe Trump cu un videoclip AI controversat: liderul american, aruncat în Iad de Iisus
Newsweek
SONDAJ De ce se tem românii cel mai mult: Nu se mai plătesc pensii: 25%. Crește vârsta de pensionare: 18%
Digi FM
Warren Buffett rupe relația cu Bill Gates după scandalul Epstein: "Nu am mai vorbit deloc cu el. Nu vreau să...
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
Incapacitatea unei persoane vârstnice de a-şi aminti visele, asociată cu una dintre cele mai grave boli
Digi Animal World
Trei rase de câini pe care ar trebui să le eviți. Una poate „ucide lupi”
Film Now
Eric Roberts, adevărul despre relația cu sora lui, Julia Roberts: "E o tipă cool". Ce spune acum, după ani de...
UTV
Kim Kardashian și Lewis Hamilton au fost surprinși împreună în Los Angeles. Ce au făcut la doar câteva zile...