EUROPA LEAGUE. Final de meci: Fiorentina-Pandurii, 3 - 0

5263c3c295f9cf722a00000c 1

Minutul 90+4. Finalul  meciului. Scorul final al partidei Fiorentina-Pandurii rămâne 3-0.

Minutul 45. La pauză, Fiorentina conduce cu 2-0, după golurile lui Joaquin (minutul 26) şi Ryder Matos (minutul 35).

Cu un moral foarte bun, după ce au înscris 10 goluri în ultimele două meciuri din Liga 1, cu Săgeata Năvodari și cu FC Botoșani, elevii lui Pustai au ambiția de a se clasa, la finalul partidelor, pe locul al doilea în Grupa E a Europa League. Cel puțin așa susține Marin Condescu, președintele echipei din Târgu Jiu, scrie digisport.ro.

Cu un singur punct, obținut în deplasare contra portughezilor de la Pacos Fereira, cei de la Pandurii și-au pus în gând să se întoarcă neînvinși și de la Firenze, mai ales că italienii nu vor alinia cea mai bună formulă de joc.

Echipele de start:

FIORENTINA: Neto - Tomovic, Gonzalo Rodriguez, Compper, Alonso - Bakic, Borja Valero, Fernandez - Joaquin, Ryder Matos, Yakovenko

Rezerve: Munua, Roncaglia, Savic, Pasqual, Aquilani, Cuadrado, Rossi

Antrenor: Vincenzo Montella

PANDURII: Stanca - Unguruşan, Erico, Christou, Momcilovic - Anton, Breeveld - Ciucur, Eric, Dos Santos - Matulevicius

Rezerve: Mingote, Sipo, Mamele, Buleică, Cristea, Distefano, Nicoară

Antrenor: Cristi Pustai