VIDEO. CSMS Iași - Petrolul 1-0. Victoria îi duce pe ieșeni pe primul loc în play-out

13133126 1153153291395561 5576812946846904681 n

CSMS Iaşi a oprit seria de trei remize albe şi rămâne lider în play-out. Ultima clasată, Petrolul, a fost la un pas să deschidă scorul în deplasare după un sfert de oră, când Zoubir a trimis pe lângă, de la mare distanţă. A urmat replica Iaşiului, din minutul 30, când Benga a respins de pe linia porţii.

Intrat în minutul 60, Italianul Piccioni a marcat unicul gol al întâlnirii, opt minute mai târziu. A fost prima reuşita pentru el, la Iaşi.

Crețu și Nuno Viveiros și-au încercat și ei norocul la poarta lui Cobrea, în minutul 78. S-a terminat 1-0 pentru Iaşi, care şi-a consolidat poziţia de lider în play-out.

Cu cinci etape rămase, Petrolul are şanse minime să se salveze: este la zece puncte în spatele locului de baraj.