Live

Hartă interactivă Rezultate finale alegeri parlamentare 2020. Cine sunt senatorii și deputații din fiecare județ

Biroul Electoral Central a anunțat miercuri seară rezultatele finale de la alegerile parlamentare din 6 decembrie 2020.

Informațiile detaliate pe județe

Astfel, ordinea partidelor rămâne neschimbată, însă procentele s-au modificat ușor față de cele provizorii cunoscute până acum.

PMP și Pro România nu au strâns suficiente voturi pentru a depăși pragul electoral.

Numărul total al voturilor valabil exprimate este de 5.901.915, prezența la vot fiind de 33.24% din numărul total al alegătorilor înscriși în listele electorale permanente.

Rezultate finale - Camera Deputaților

  • PSD - (1.705.777 voturi) - 28,90 %
  • PNL - (1.486.401 voturi) - 25,19%
  • USR PLUS - (906.962 voturi) - 15,37%
  • AUR - (535.828 voturi) - 9,08%
  • UDMR - (339.030 voturi) - 5,74%
  • PMP - (284.501 voturi) - 4,82%
  • Pro România - (241.267 voturi) - 4,09%
  • PER - (65.807 voturi) - 1,12%
  • PPU-SL - (59.465 voturi) - 1,01%
  • PRM - (32.654 voturi) - 0,55%

Rezultate finale - Senat

  • PSD - (1.732.276 voturi) - 29,32%
  • PNL - (1.511.225 voturi) - 25,58%
  • USR PLUS - (936.862 voturi) - 15,86%
  • AUR - (541.935 voturi) - 9,17%
  • UDMR - (348.262 voturi) - 5,89%
  • PMP - (291.484 voturi) - 4,93%
  • Pro România - (244.225 voturi) - 4,13%
  • PER - (78.654 voturi) - 1,33%
  • PPU-SL - (70.536 voturi) - 1,19%
  • PRM - (38.474 voturi) - 0,65%

AEP a precizat că aceste procente sunt obținute din centralizarea rezultatelor înainte de soluționarea contestațiilor depuse la Biroul Electoral Central.

Rezultate diaspora

Senat

RADU-MIHAI MIHAIL (USR-PLUS)

VIOREL-RICEARD BADEA (PNL)

Camera Deputaților

ŞTEFAN-IULIAN LŐRINCZ (USR-PLUS)

SIMINA-GEANINA-DANIELA TULBURE (USR-PLUS)

VALENTIN-ILIE FĂGĂRĂŞIAN (PNL)

BORIS VOLOSATÎI (AUR)

Alba

Senat

CĂLIN-GHEORGHE MATIEŞ (PSD)

SORIN-IOAN BUMB (PNL)

Camera Deputaților

RADU-MARCEL TUHUŢ (PSD)

FLORIN-CLAUDIU ROMAN (PNL)

CORNELIU OLAR (PNL)

BENIAMIN TODOSIU (USR-PLUS)

DANIEL-GHEORGHE RUSU (AUR)

Arad

Senat

IOAN CRISTINA (PNL)

EUSEBIU-MANEA PISTRU (PSD)

SERGIU COSMIN VLAD  (USR-PLUS)

Camera Deputaților

PETRU FARAGO (UDMR)

GLAD-AUREL VARGA (PNL)

OVIDIU-SERGIU BÎLCEA (PNL)

MIHAI-VIOREL FIFOR (PSD)

ADRIAN ALDA (PSD)

ADRIAN WIENER  (USR-PLUS)

VASILE NAGY (AUR)

Argeş

Senat

ION-NARCIS MIRCESCU (USR-PLUS)

DĂNUŢ BICA (PNL)

OVIDIU PUIU (PSD)

CRISTINA-MARIANA STOCHECI (PSD)

Camera Deputaților

LIVIU-IONUŢ MOŞTEANU (USR-PLUS)

GHEORGHE-ADRIAN MIUŢESCU (PNL)

DANIEL CONSTANTIN (PNL)

SIMONA BUCURA-OPRESCU (PSD)

NICOLAE PAVELESCU (PSD)

NICOLAE GEORGESCU (PSD)

REMUS-GABRIEL MIHALCEA (PSD)

AUREL BĂLĂŞOIU (PSD)

MIRCIA CHELARU (AUR)

Bacău

Senat

SEBASTIAN CERNIC (USR-PLUS)

CĂTĂLIN-DANIEL FENECHIU (PNL) 

BIANCA-MIHAELA PURCĂRIN (PSD)

IONELA-CRISTINA BREAHNĂ-PRAVĂŢ (PSD)

Camera Deputaților

TEODOR LAZĂR  (USR-PLUS)

CRISTIAN-PAUL ICHIM (USR-PLUS)

MIRCEA FECHET (PNL)

CĂTĂLINA CIOFU (PNL)

ELENA HĂRĂTĂU (PNL)

IONEL FLOROIU (PSD)

COSTEL NECULAI DUNAVA (PSD)

CLAUDIU-AUGUSTIN ILIŞANU (PSD)

ANA-MARIA CĂTĂUŢĂ (PSD)

ANTONIO ANDRUŞCEAC (AUR)

Bihor

Senat

ATTILA-ZOLTAN CSEKE ( UDMR)

FLORIAN-DOREL BODOG (PSD)

GHEORGHE CARP (PNL)

ADRIAN HATOS (PNL)

Camera Deputaților

ÖDÖN SZABÓ (UDMR)

ROZÁLIA-IBOLYA BIRÓ (UDMR)

IOAN MANG (PSD)

STELUŢA-GUSTICA CĂTĂNICIU (PSD)

SILVIU DEHELEAN  (USR-PLUS)

VASILE-AUREL CĂUŞ (PNL)

JÁNOS KISS (PNL)

IOAN CUPŞA (PNL)

MIHAI IOAN LASCA (AUR)

Bistriţa-Năsăud

Senat

OVIDIU-IOSIF FLOREAN (PNL)

IOAN DENEŞ (PSD)

Camera Deputaților

ROBERT-IONATAN SIGHIARTĂU (PNL)

OLIVIA-DIANA MORAR (PNL)

VASILE-DANIEL SUCIU (PSD)

BOGDAN-GRUIA IVAN (PSD)

LÓRÁNT-ZOLTAN SAS (USR-PLUS)

Botoşani

Senat

VASILE-CRISTIAN ACHIŢEI (PNL)

LUCIAN TRUFIN (PSD)

DORINEL COSMA (AUR)

Camera Deputaților

COSTEL ŞOPTICĂ (PNL)

MARIUS-CONSTANTIN BUDĂI (PSD)

DAN-CONSTANTIN ŞLINCU (PSD)

CONSTANTIN-NECULAI PĂTRĂUCEANU (PSD)

ANDREI-IULIAN DRANCĂ (USR-PLUS)

LUCIAN FEODOROV (AUR)

Brăila

Senat

ION ROTARU (PSD)

ANDREI HANGAN (AUR)

Camera Deputaților

ALEXANDRU POPA (PNL)

FLORIN MIRCEA (PSD)

NICU NIŢĂ (PSD)

GEORGE-ADRIAN PALADI (PSD)

CIPRIAN CIUBUC (AUR)

Braşov

Senat

AMBROZIE-IRINEU DARĂU (USR-PLUS)

MARIUS-ALEXANDRU DUNCA (PSD)

MARIUS-GHEORGHE TOANCHINĂ (PSD)

MIHAIL VEŞTEA (PNL)

Camera Deputaților

TUDOR-VLAD BENGA (USR-PLUS)

VICTOR ILIE (USR-PLUS)

MARIUS-ANDREI MIFTODE (USR-PLUS)

ANA-LOREDANA PREDESCU (PSD)

IONUŢ-SORIN BANCIU (PNL)

GABRIEL ANDRONACHE (PNL)

DUMITRU FLUCUŞ (PNL)

FRANCISC TOBĂ (AUR)

Buzău

Senat

VLAD-MIRCEA PUFU (PNL)

LUCIAN ROMAŞCANU (PSD)

LILIANA SBÎRNEA (PSD)

Camera Deputaților

GABRIEL-IOAN AVRĂMESCU (PNL)

EMANUEL-DUMITRU UNGUREANU (USR-PLUS)

ION-MARCEL CIOLACU (PSD)

ANDI-LUCIAN CRISTEA (PSD)

ROMEO-DANIEL LUNGU (PSD)

LAURENŢIU-CRISTINEL ŢEPELUŞ (PSD)

NICOLAE ROMAN (AUR)

Călăraşi

Senat

CIPRIAN PANDEA (PNL)

NICUŞOR CIONOIU (PSD)

Camera Deputaților

FLORIAN-EMIL DUMITRU (PNL)

DUMITRU COARNĂ (PSD)

CONSTANTIN BÎRCĂ (PSD)

CĂLIN-CONSTANTIN BALABAŞCIUC (AUR)

Caraş Severin

Senat

ION-MARCEL VELA (PNL)

ION MOCIOALCĂ (PSD)

Camera Deputaților

JARO NORBERT MARŞALIC (PNL)

DUMITRU RUJAN (PNL)

ATTILA KELEMEN (UDMR)

FLORIN-SILVIU HURDUZEU  (PSD)

ROMULUS-MARIUS DAMIAN (PSD)

Cluj

Senat

ATTILA LÁSZLÓ (UDMR)

VASILE DÎNCU (PSD)

CRISTIAN BORDEI (USR-PLUS)

NECHITA-ADRIAN OROS (PNL)

Camera Deputaților

BOTOND CSOMA (UDMR)

PATRICIU-ANDREI ACHIMAŞ CADARIU (PSD)

OANA MURARIU (USR-PLUS)

VIOREL BĂLTĂREŢU (USR-PLUS)

RADU-IULIAN MOLNAR (USR-PLUS)

RADU-MARIN MOISIN  (PNL)

IOAN-SABIN SĂRMAŞ (PNL)

SORIN-DAN MOLDOVAN (PNL)

CRISTINA BURCIU (PNL)

ILIE-ALIN COLEŞA (AUR)

Constanţa

Senat

FELIX STROE (PSD)

SEPTIMIU-SEBASTIAN BOURCEANU (PNL) 

EUGEN-REMUS NEGOI (USR-PLUS)

SORIN-CRISTIAN MATEESCU (AUR)

EVDOCHIA AELENEI (AUR)

Camera Deputaților

MARIUS-HORIA ŢUŢUIANU (PSD)

ILEANA-CRISTINA DUMITRACHE (PSD)

DUMITRU-LUCIAN LUNGOCI (PSD)

BOGDAN-IULIAN HUŢUCĂ (PNL)

MIRCEA-MARIUS BANIAS (PNL)

MARIAN CRUŞOVEANU (PNL)

BOGDAN-ALEXANDRU BOLA (PNL)

STELIAN-CRISTIAN ION (USR-PLUS)

CRISTINA CAMELIA RIZEA (USR-PLUS)

DUMITRU-VIOREL FOCŞA (AUR)

DĂNUŢ AELENEI (AUR)

Covasna

Senat

LÁSZLÓ-ÖDÖN FEJÉR (UDMR)

IONUŢ NEAGU (AUR)

Camera Deputaților

ZOLTÁN MIKLÓS (UDMR)

CSABA KÖNCZEI (UDMR)

ZACHARIE BENEDEK (UDMR)

KÁROLY GÁL (UDMR)

Dâmboviţa

Senat

VIRGIL GURAN (PNL)

ION-DRAGOŞ POPESCU (USR-PLUS)

TITUS CORLĂŢEAN (PSD)

Camera Deputaților

GABRIEL PLĂIAŞU  (PNL)

LIVIU-IOAN BALINT (PNL)

DANIEL-CODRUŢ BLAGA (USR-PLUS)

IOAN VULPESCU (PSD)

GEORGETA-CARMEN HOLBAN (PSD)

RADU-MIHAI POPA (PSD)

MARIAN ŢACHIANU (PSD)

Dolj

Senat

COSMIN-MARIAN POTERAŞ (USR-PLUS)

ION PRIOTEASA (PSD)

MIHAIL GENOIU (PSD)

Camera Deputaților

ŞTEFAN-BUCUR STOICA (PNL)

NICOLAE GIUGEA (PNL)

IONUŢ-MARIAN STROE (PNL)

DANIEL-SORIN GHEBA (USR-PLUS)

ALEXANDRA PRESURĂ (PSD)

IULIAN-ALEXANDRU BADEA (PSD)

LAURA-CĂTĂLINA VICOL CIORBĂ (PSD)

ELIZA-MĂDĂLINA PEŢA ŞTEFĂNESCU (PSD)

DUMITRU-COSMIN DURLE (PSD)

RINGO DĂMUREANU (AUR)

Galaţi

Senat

MARIUS HUMELNICU (PSD)

LAURA GEORGESCU (PSD)

ANDREI POSTICĂ (USR-PLUS)

GEORGE SCARLAT (PNL)

Camera Deputaților

AUREL NECHITA (PSD)

VIORICA SANDU (PSD)

MITICĂ-MARIUS MĂRGĂRIT (PSD)

LAURENŢIU-VIOREL GÎDEI (PSD)

BOGDAN-IONEL RODEANU (USR-PLUS)

GEORGE-CĂTĂLIN STÂNGĂ (PNL)

ONUŢ VALERIU ATANASIU (PNL)

SORIN-TITUS MUNCACIU (AUR)

LILIAN SCRIPNIC (AUR)

Giurgiu

Senat

ROBERT-MARIUS CAZANCIUC (PSD)

TOMA-FLORIN PETCU (PNL)

Camera Deputaților

MARIAN MINA (PSD)

CRISTINA-ELENA DINU (PSD)

ALEXANDRU-IOAN ANDREI (PNL) 

MARIA-GABRIELA HORGA (PNL)

Gorj

Senat

ION-CRISTINEL RUJAN (PSD)

ION IORDACHE (PNL)

Camera Deputaților

RADU-DINEL MIRUŢĂ (USR-PLUS)

MIHAI WEBER (PSD)

CLAUDIU MANTA (PSD)

DAN VÎLCEANU (PNL)

GHEORGHE PECINGINĂ (PNL)

Harghita

Senat

BARNA TÁNCZOS (UDMR)

ISTVÁN-LORÁNT ANTAL (UDMR)

Camera Deputaților

HUNOR KELEMEN (UDMR)

GÁBOR HAJDU (UDMR)

SÁNDOR BENDE (UDMR)

LÁSZLÓ-ZSOLT LADÁNYI (UDMR)

ZOLTÁN ZAKARIAS (UDMR)

Hunedoara

Senat

CORNEL-CRISTIAN RESMERIŢĂ (PSD)

VASILICĂ POTECĂ (PNL)

LUCICA DINA MUNTEAN (PNL)

Camera Deputaților

NATALIA-ELENA INTOTERO (PSD)

ILIE TOMA (PSD)

VIOREL SALAN (PSD)

POLLYANNA-HANELLORE HANGAN (USR-PLUS)

VETUŢA STĂNESCU (PNL)

ANAMARIA GAVRILĂ (AUR)

Ialomiţa

Senat

RODICA BOANCĂ (AUR)

ADRIAN COSTEA (AUR)

Camera Deputaților

RODICA-LUMINIŢA BARCARI (PNL)

ŞTEFAN MUŞOIU (PSD)

RALUCA GIORGIANA DUMITRESCU (PSD)

SILVIU-TITUS PĂUNESCU (AUR)

Iaşi

Senat

MARIUS BODEA (USR-PLUS)

CRISTINEL-GABRIEL BEREA (USR-PLUS)

MARICEL POPA (PSD)

LAURA-IULIANA SCÂNTEI (PNL)

DIANA IOVANOVICI-ŞOŞOACĂ (AUR)

Camera Deputaților

COSETTE-PAULA CHICHIRĂU (USR-PLUS)

MONICA-ELENA BERESCU (USR-PLUS)

FILIP HAVÂRNEANU (USR-PLUS)

VASILICĂ TOMA (PSD)

VASILE CÎTEA (PSD)

MARIUS-EUGEN OSTAFICIUC (PSD)

SILVIU NICU MACOVEI (PSD)

IULIAN-ALEXANDRU MURARU (PNL)

SORIN NĂCUŢĂ (PNL)

ALEXANDRU KOCSIS-CRISTEA (PNL)

MIHAIL ALBIŞTEANU (AUR)

CRISTIAN-DANIEL IVĂNUŢĂ (AUR)

Ilfov

Senat

ALFRED-LAURENŢIU-ANTONIO MIHAI (PSD)

NICOLETA PAULIUC (PNL)

Camera Deputaților

OANA-ALEXANDRA CAMBERA (USR-PLUS)

DANIEL-FLORIN GHIŢĂ (PSD)

ANDREI-DANIEL GHEORGHE (PNL)

GEORGE-CRISTIAN TUŢĂ (PNL)

GIANINA ŞERBAN (AUR)

Maramureş

Senat

SORIN VLAŞIN (PSD)

CRISTIAN-AUGUSTIN NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ (PNL)

DAN IVAN (USR-PLUS)

Camera Deputaților

NORBERT APJOK (UDMR)

GABRIEL-VALER ZETEA (PSD)

GHEORGHE ŞIMON (PSD)

CĂLIN-IOAN BOTA (PNL)

FLORIN-ALEXANDRU ALEXE (PNL)

BRIAN CRISTIAN (USR-PLUS)

DARIUS POP (AUR)

Mehedinţi

Senat

STELA FIRU (PNL)

LIVIU-LUCIAN MAZILU (PSD)

Camera Deputaților

VIRGIL-DANIEL POPESCU (PNL)

DUMITRU MĂRCULESCU (PNL)

VIRGIL ALIN CHIRILĂ (PSD)

CORNEL-VASILE FOLESCU (PSD)

Mureş

Senat

LEONARD AZAMFIREI (PSD)

IOAN-CRISTIAN CHIRTEŞ (PNL)

KÁROLY ZSOLT CSÁSZÁR (UDMR)

CSABA-ZOLTÁN NOVÁK  (UDMR)

Camera Deputaților

DUMITRIŢA GLIGA (PSD)

CORNELIU-FLORIN BUICU (PSD)

ANQUETIL-KÁROLY KOLCSÁR (UDMR)

ÉVA-ANDREA CSÉP (UDMR)

JÓZSEF-GYÖRGY KULCSÁRTERZA (UDMR)

ADRIAN GIURGIU (USR-PLUS)

ERVIN MOLNAR (PNL)

DAN TANASĂ (AUR)

Neamţ

Senat

ALEXANDRU-RĂZVAN CUC (PSD)

EUGEN ŢAPU NAZARE (PNL)

SORIN LAVRIC (AUR)

Camera Deputaților

CIPRIAN-CONSTANTIN ŞERBAN (PSD)

OANA-GIANINA BULAI (PSD)

REMUS MUNTEANU (PSD)

IULIAN BULAI (USR-PLUS)

CORNELIU-MUGUREL COZMANCIUC (PNL)

LAURENŢIU-DAN LEOREANU (PNL)

MARA-DANIELA CALISTA (PNL)

DUMITRINA MITREA (AUR)

Olt

Senat

LIVIU-DUMITRU VOICULESCU (PNL)

PAUL STĂNESCU (PSD)

SIMINICA MIREA (PSD)

Camera Deputaților

GIGEL-SORINEL ŞTIRBU (PNL)

MARIUS-IONEL IANCU (PSD)

ION-CĂTĂLIN GRECU (PSD)

FLORIN-IONUŢ BARBU (PSD)

ADRIAN-IONUŢ CHESNOIU (PSD)

EMIL-FLORIN ALBOTĂ (PSD)

Prahova

Senat

ROBERTA-ALMA ANASTASE (PNL)

ALEXANDRU NAZARE (PNL)

ŞTEFAN-RADU OPREA (PSD)

LAURA-MIHAELA FULGEANU MOAGHER (PSD)

AUREL OPRINOIU (USR-PLUS)

Camera Deputaților

MARIAN-CĂTĂLIN PREDOIU (PNL)

GEORGE IONESCU (PNL)

MIRCEA ROŞCA (PNL)

RĂZVAN-SORIN PRIŞCĂ (PNL)

BOGDAN-ANDREI TOADER (PSD)

SIMONA-MAYA TEODOROIU (PSD)

GRAŢIELA-LEOCADIA GAVRILESCU (PSD)

RODICA PARASCHIV (PSD)

ANDREI-RĂZVAN LUPU (USR-PLUS)

MIHAI-LAURENŢIU POLIŢEANU (USR-PLUS)

ADRIAN-GEORGE AXINIA (AUR)

Sălaj

Senat

COSMIN-CRISTIAN VIAŞU (USR-PLUS)

IRINA ELISABETA KOVÁCS (UDMR)

Camera Deputaților

ALIN-COSTEL PRUNEAN (USR-PLUS)

LUCIAN-NICOLAE BODE (PNL)

FLORIAN-CLAUDIU NEAGA (PSD)

DENES SERES (UDMR)

Satu Mare

Senat

ALEXANDRU-ROBERT ZOB (USR-PLUS)

LÓRÁND TUROS (UDMR)

Camera Deputaților

RADU-MIHAI CRISTESCU (PSD)

RADU PANAIT (USR-PLUS)

LORÁND-BÁLINT MAGYAR (UDMR)

SZABOLCS NAGY (UDMR)

ADRIAN-FELICIAN COZMA (PNL)

Sibiu

Senat

CLAUDIU-MARINEL MUREŞAN (USR-PLUS)

NICOLAE NEAGU (PNL)

GHEORGHE-ADRIAN CĂTANĂ (AUR)

Camera Deputaților

ILIE-DAN BARNA (USR-PLUS)

BOGDAN GHEORGHE TRIF (PSD)

RALUCA TURCAN  (PNL)

CHRISTINE THELLMANN (PNL)

CONSTANTIN ŞOVĂIALĂ (PNL)

SEBASTIAN-ILIE SUCIU (AUR)

Suceava

Senat

CONSTANTIN-DANIEL CADARIU (PNL)

IOAN STAN (PSD)

GHEORGHIŢĂ MÎNDRUŢĂ (USR-PLUS)

MIRCEA DĂNEASĂ (AUR)

Camera Deputaților

IOAN BALAN (PNL)

ANGELICA FĂDOR (PNL)

BOGDAN GHEORGHIU (PNL)

EUGEN BEJINARIU (PSD)

MIRELA-ELENA ADOMNICĂI (PSD)

VLAD POPESCU (PSD)

GHEORGHE ŞOLDAN (PSD)

RADU TUDOR CIORNEI (USR-PLUS)

LUCIAN-FLORIN PUŞCAŞU (AUR)

DOREL-GHEORGHE ACATRINEI (AUR)

Teleorman

Senat

IONEL-DĂNUŢ CRISTESCU (PSD)

EUGEN PÎRVULESCU (PNL)

Camera Deputaților

FLORIN PIPER-SAVU (PSD)

PAUL STANCU (PSD)

COSTEL BARBU (PNL)

FLORICĂ ICĂ CALOTĂ (PNL)

MARIA STOIAN (PNL)

Timişoara

Senat

ALINA-ŞTEFANIA GORGHIU (PNL0

RAOUL-ADRIAN TRIFAN (USR-PLUS)

EUGEN DOGARIU (PSD)

SEBASTIAN RĂDUCANU (PSD)

Camera Deputaților

MARILEN-GABRIEL PIRTEA (PNL)

BEN-ONI ARDELEAN (PNL)

COSMIN ŞANDRU (PNL)

CLAUDIU-MARTIN CHIRA (PNL)

CĂTĂLIN DRULĂ (USR-PLUS)

DANIEL-LIVIU TODA (USR-PLUS)

NICU FĂLCOI (USR-PLUS)

SORIN MIHAI GRINDEANU (PSD)

ALFRED-ROBERT SIMONIS (PSD)

CIPRIAN-TITI STOICA (AUR)

Tulcea

Senat

VALENTIN-RICĂ CIOROMELEA (AUR)

Camera Deputaților

EUGEN TERENTE (USR-PLUS)

GEORGE ŞIŞCU (PNL)

MICHAEL GUDU (PNL)

MIRELA FURTUNĂ (PSD)

Vâlcea

Senat

CLAUDIA-MIHAELA BANU  (PNL)

CONSTANTIN-BOGDAN MATEI (PSD)

Camera Deputaților

CRISTIAN BUICAN (PNL)

LAURENŢIU-NICOLAE CAZAN (PNL)

ŞTEFAN-OVIDIU POPA (PSD)

DANIELA OTEŞANU (PSD)

EUGEN NEAŢĂ (PSD)

ION-MARIAN LAZĂR (USR-PLUS)

Vaslui

Senat

IULIAN-MIHAIL BÎCA (PNL)

GABRIELA CREŢU (PSD)

ANDREI BUSUIOC (AUR)

Camera Deputaților

MIHAI-CĂTĂLIN BOTEZ (USR-PLUS)

NELU TĂTARU (PNL)

TUDOR POLAK (PNL)

EDUARD-ANDREI POPICA (PSD)

ADRIAN SOLOMON (PSD)

IRINEL-IOAN STATIVĂ (PSD)

RAISA ENACHI (AUR)

Vrancea

Senat

ANGEL TÎLVĂR (PSD)

RALUCA-GABRIELA IOAN (PNL)

Camera Deputaților

NICUŞOR HALICI (PSD)

ELENA STOICA (PSD)

ION ŞTEFAN (PNL)

IONEL DANCĂ (PNL)

GEORGEL BADIU (AUR)

Bucureşti

Senat

FLORIN-VASILE CÎŢU  (PNL)

SORIN MIHAI CÎMPEANU (PNL)

MONICA-CRISTINA ANISIE (PNL)

GABRIELA FIREA (PSD)

ADRIAN STREINU CERCEL (PSD)

GABRIEL MUTU (PSD)

DANIEL-CĂTĂLIN ZAMFIR (PSD)

ŞTEFAN PĂLĂRIE (USR-PLUS)

SILVIA-MONICA DINICĂ (USR-PLUS)

ELENA-SIMONA SPĂTARU (USR-PLUS)

CRISTIAN GHICA (USR-PLUS)

ANCA DANA DRAGU (USR-PLUS)

CLAUDIU-RICHARD TÂRZIU (AUR)

Camera Deputaților

LUDOVIC ORBAN (PNL)

VICTORIA-VIOLETA ALEXANDRU (PNL)

CRISTINA TRĂILĂ (PNL)

ANTONEL TĂNASE (PNL)

SEBASTIAN-IOAN BURDUJA (PNL)

CRISTIAN-TUDOR BĂCANU (PNL)

PAVEL POPESCU (PNL)

ALEXANDRU RAFILA (PSD)

DANIEL TUDORACHE (PSD)

ADRIANA-DIANA TUŞA (PSD)

DANIEL FLOREA (PSD)

NICOLETA-MATILDA GOLEAC (PSD)

RODICA NASSAR (PSD)

CARMEN-ILEANA MIHĂLCESCU (PSD)

DAN-CRISTIAN POPESCU (PSD)

OANA-CONSUELA FLOREA (PSD)

CLAUDIU-IULIUS-GAVRIL NĂSUI (USR-PLUS)

CRISTINA-MĂDĂLINA PRUNĂ (USR-PLUS)

OANA-SILVIA ŢOIU (USR-PLUS)

CRISTIAN-GABRIEL SEIDLER (USR-PLUS)

DIANA-ANDA BUZOIANU (USR-PLUS)

MIHAI-ALEXANDRU BADEA (USR-PLUS)

DRAGOŞ-CĂTĂLIN TENIŢĂ (USR-PLUS)

RAREŞ-TUDOR POP (USR-PLUS)

DIANA STOICA (USR-PLUS)

ALIN-GABRIEL APOSTOL (USR-PLUS)

DENISA-ELENA NEAGU (USR-PLUS)

OANA-MARCIANA ÖZMEN (USR-PLUS)

GEORGE-NICOLAE SIMION (AUR)

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Digi Sport

Ultima decizie luată de Vlad Voiculescu înainte să fie demis de premierul Cîțu. Hotărârea a intrat în vigoare

Te-ar putea interesa și:

Candidat la parlamentul scoțian, afirmații revoltătoare la adresa cerșetorilor români: „Sunt toți grași ca niște porci îndopați”

Ce așteptări au românii de la noii parlamentari. Explicația sinceră a unei tinere care spune de ce nu a mers la vot

Parlamentul se reuneşte astăzi, la convocarea preşedintelui. Noii aleși vor depune jurământul

VIDEO. Cu ce fel de mască și-a făcut apariția George Simion în Parlament: „Este foarte regulamentară, ea este conformă”