Live

De ce a murit copilul de 4 ani din Craiova, dispărut din fața casei. Ce s-a descoperit la autopsie

Data actualizării: Data publicării:
Foto: Shutterstock

Poliţiştii au stabilit că băiatul de patru ani din judeţul Dolj, care a fost găsit mort la câteva ore după ce fusese dat dispărut, a decedat din cauza ”şocului traumatic şi hemoragic” suferit după ce a fost muşcat de câini.

”În continuarea cercetărilor privind decesul minorului de 4 ani, din municipiul Craiova, în urma autopsiei medico-legale s-a stabilit că decesul s-a datorat şocului traumatic şi hemoragic, urmare a unor plăgi muşcate, multiple, putând fi produse prin agresiune animală”, au anunţat, luni, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Dolj, citați de News.ro.

Anchetatorii iau în calcul varianta că băiatul a fost atacat de câini fără stăpân, care l-au muşcat şi i-au produs rănile în urma cărora a decedat.

Poliţiştii au fost sesizaţi, duminică seară, de o femeie de 78 de ani, din Craiova, cu privire la faptul că nepotul ei de patru ani a plecat din faţa locuinţei unde se juca cu alţi copii şi nu a mai revenit.

După câteva ore de căutări, trupul băiatului a fost găsit fără viaţă, pe un câmp cu vegetaţie deasă din apropierea locuinţei sale.

Editor : B. G.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

A lansat o ipoteză ”cumplită”, după ce Trump a amenințat deschis Spania și a numit-o ”un partener groaznic”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Momente de groază în timpul unui spectacol de circ, la Craiova. Un acrobat spaniol a căzut de la 4 metri înălțime

Un român a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate din mâinile mamei sale, în Italia. Momentul a fost surprins de camere

Arta confiscată în „Dosarul Tablourilor”, pentru care fostul ministru Darius Vâlcov a primit 5 ani de închisoare, expusă la Craiova

Avocații lui Trump vor să îl deporteze pe copilul reținut de ICE în Minneapolis, după ce un judecător a ordonat eliberarea lui

Partenerii noștri