Live

Sinucidere la metrou. Un tânăr a murit după ce s-a aşezat pe şine, în stația Nicolae Teclu

Data actualizării: Data publicării:

Un bărbat a murit luni seară după ce s-a aruncat în faţa metroului, în staţia Nicolae Teclu, pe magistrala 3.

Potrivit ISU Bucureşti-Ilfov, bărbatul de aproximativ 30 de ani s-a aşezat pe şine, în staţia de metrou Nicolae Teclu, de pe magistrala 3, şi a aşteptat trecerea metroului.

Bărbatul a murit pe loc, decapitat, scrie News.ro.

Circulaţia metroului a fost oprită pentru intervenţia salvatorilor.

Tragedia vine la mai puţin de două ore de la un alt incident, produs pe cea mai aglomerată magistrală Metrorex. Circulaţia trenului a fost oprită între staţiile Constantin Brâncoveanu şi Eroii Revoluţiei. Martorii spun că peroanele de la Eroii Revoluţiei au fost invadate de un fum gros. Pompierii au identificat sursa într-o încăpere a tunelului, în care au ars mai multe hârtii şi ambalaje.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

FOTO Și-a dat demisia și a ”dispărut”, iar la 51 de ani ”nimeni nu l-ar recunoaște pe stradă”: ”Slujba m-a epuizat mult”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Incident la metrou, luni dimineață: un vagon s-a umplut de fum, pasagerii au coborât în stație

SUA: Poliţia a împuşcat mortal un bărbat care se autointitula „Lucifer” și care a înjunghiat trei persoane la metroul din New York

Transportul public în București în noaptea de Înviere. STB: tramvaiul 41 și 25 de linii de noapte disponibile. Metroul circulă non-stop

Cum va circula metroul în noaptea de Înviere. Programul Metrorex de Paște 2026

Partenerii noștri