Live

Video Insecte filmate în baia unui spital din Sebeş. Managerul unităţii sanitare: „A fost vorba despre un singur gândac, un pui”

Data actualizării: Data publicării:
Gândac de bucătărie, fotografie exemplificativă. Foto: Profimedia

Un pacient care a primit îngrijiri medicale la Spitalul Municipal Sebeş din judeţul Alba a filmat şi postat public imagini în care se vede cum mai multe insecte se plimbă pe pereţii şi pe uşa unui grup sanitar, internautul susţinând că gândacii au fost filmaţi în spital.

Managerul unităţii sanitare susţine că este „un caz izolat” şi că a fost vorba despre un singur gândac, un pui”, scrie News.ro.

În imaginile preluate de ziarulunirea.ro se vede cum mai multe insecte se plimbă de uşa şi pereţii unui grup sanitar aparent vechi.

 

Jurnaliştii locali notează că imaginile au fost postate de către un bărbat care susţine că a fost internat la oftalmologie, în Spitalul Municipal Sebeş, unde a petrecut o noapte, în perioada 16-17 decembrie.

Contactat de Ziarul Unirea, managerul Spitalului Municipal Sebeş, Anca Franchini, a declarat că situaţia prezentată în imaginile video nu reflectă realitatea din unitatea medicală.

„Cazul nu este aşa cum este prezentat în videoclip. Noi efectuăm dezinsecţie şi deratizare o dată la două săptămâni. După ce maternitatea s-a mutat din clădirea mare, am zugrăvit şi am realizat deratizări pe jumătate de clădire, iar cealaltă jumătate a fost tratată peste o săptămână. S-a zugrăvit, s-a făcut dezinfecţia, iar eu personal am fost în salonul şi în baia respectivă. A fost vorba despre un singur gândac, un pui”, a declarat managerul Spitalului Municipal Sebeş, pentru ziarulunirea.ro.

 

Editor : Sebastian Eduard

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Anchetă la Spitalul Arad. Doi paznici au luat scaunul pe care fusese aşezată o pacientă bolnavă: Noi nu stăm în picioare la serviciu

Un bărbat de 35 de ani a murit, după ce a fost trimis de 2 ori acasă de la UPU. Medicii i-ar fi spus că se simte rău din cauza frigului

Gândaci în salonul de la Pediatrie, la Spitalul Slatina. Imaginile de groază au fost publicate de mama unui copil internat

Șoc și indignare în Rusia. Medici de top de la un spital din Siberia au fost reținuți după ce 9 bebeluși au murit în doar câteva zile

Partenerii noștri