Live

Galerie Foto Haos în Londra, după ce angajații de la metrou au intrat în grevă

Data actualizării: Data publicării:
Este haos în transportul public din Londra, după ce angajații de la metrou au intrat în grevă. FOTO: Profimedia Images

Este haos în transportul public din Londra, după ce angajații de la metrou au intrat în grevă.

Călătorii din Londra au fost sfătuiți încă din weekend să evite metroul, deoarece 4.000 de angajați fac grevă.

Greva este anunțată pentru 24 de ore până marți dimineață, la ora 8.00.

Oamenii s-au înghesuit în mijloacele de transport de suprafață, care au făcut cu greu față aglomerației.

Sindicaliștii de la metrou au anunțat că întrerup lucrul ca răspuns la planul operatorului de transport din Londra de a reduce 600 de locuri de muncă pentru a reduce costurile.

Unele stații de metrou erau închise încă din weekend..

Acțiunea de luni dă peste cap traficul care face legătura cu centrul și sudul Londrei.

 

Editor : G.M.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Greva televiziunii și radioului public din Cehia, de teama trecerii sub control politic. Reformă „șocantă” a sistemului de finanțare

Două trenuri s-au ciocnit la nord de Londra: un mecanic a murit și 89 de persoane au fost rănite

Doi foști polițiști, condamnaţi la Londra la opt şi zece ani de închisoare pentru spionaj în favoarea Chinei

Blocaje în vămi: grevă de avertisment și acuzații privind pierderea unor drepturi salariale

Partenerii noștri