Live

James Ransone s-a sinucis. Actorul, cunoscut pentru rolurile din „The Wire” și „It: Chapter Two”, avea 46 de ani

Data publicării:
James Ransone Foto: Profimedia

Actorul James Ransone s-a sinucis, potrivit medicului legist din Los Angeles County. El avea 46 de ani, scrie news.ro care citează presa americană.

Ransone, originar din Maryland, era cunoscut mai ales pentru rolul lui Ziggy Sobotka din serialul TV „The Wire” şi pentru rolul lui Eddie Kaspbrak din filmul de groază „It: Chapter Two”.

A jucat în seriale precum „Generation Kill” şi „Bosch”, ultima sa apariţie la televizor fiind într-un episod din sezonul 2 al serialului „Poker Face”, difuzat în iunie, potrivit The Movie Database.

Alte roluri ale lui Ransone includ roluri în seria de filme horror „Sinister”, „Tangerine”, „Mr. Right” şi seria de filme „Black Phone”.

Ransone a vorbit deschis despre provocările sociale cu care s-a confruntat în timpul copilăriei într-un interviu acordat revistei Interview în 2016.

„Nu mă integram bine cu ceilalţi copii”, a spus el. „Adolescenţa a fost o perioadă foarte dificilă pentru mine, aşa cum cred că este pentru majoritatea copiilor.”

Ransone a spus că a avut dificultăţi în „şcolile publice normale”, aşa că mama lui a găsit o şcoală de arte la care putea da audiţie, iar el a profitat de ocazie.

„Cred că asta m-a salvat când eram copil”, a spus Ransone. „Faptul că am mers la şcoala de arte m-a salvat.”

Ransone a urmat mai târziu o şcoală de film în New York, dar a spus că a picat pentru că „nu s-a prezentat la cursuri”.

Ransone „a bătut pasul pe loc timp de câţiva ani” şi a urmărit câteva oportunităţi minore de actorie, în timp ce cânta mult, luând la un moment dat în considerare o carieră de muzician.

După câţiva ani, şi-a dat seama că actoria era vocaţia lui.

„M-am trezit la 27 de ani, după ce am consumat heroină timp de cinci ani”, a spus Ransone. „A fost ca şi cum m-am trezit la realitate şi mi-am dat seama: «Meseria mea este să fiu actor. E o nebunie!»”

Ransone a spus că s-a trezit la realitate cu şase sau şapte luni înainte de a lucra la „Generation Kill”, un job care a sfârşit prin a-i schimba viaţa.

Deoarece tatăl său era veteran al războiului din Vietnam, Ransone a spus că faptul că a fost înconjurat de puşcaşi marini care au luptat în război când erau tineri i-a permis să vadă „o versiune a tatălui său când era tânăr”.

„Multe lucruri au început să capete sens pentru mine într-un mod diferit”, a spus Ransone. „Nu a avut un impact atât de mare asupra carierei mele, dar m-a format şi mi-a modelat modul în care gândesc despre viaţa mea.”

Ransone era căsătorit cu Jamie McPhee şi avea doi copii.

Linii telefonice antisuicid

*Helpline DepreHUB: Pentru sprijin și prim ajutor psihologic contactează hubul antidepresie, la numărul de telefon 037 445 6420 (apelabil gratuit la nivel național din orice rețea). Linia este de Linia este deschisă nonstop.

*Telverde Antisuicid: Pentru consiliere în situaţii de criză suicidară sună la Alianţa Română de Prevenţie a Suicidului între orele 19.00 și 7.00, la numărul de telefon 0800 801 200 (apelabil gratuit la nivel naţional din orice reţea) sau oricând prin e-mail la sos@antisuicid.ro.

În cazul în care simțiți că sinuciderea este iminentă, apelați de urgență 112.

Editor : B.E.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

Ce-a pățit în străinătate ”perla” vândută de Gigi Becali cu 6.000.000 de euro! Mai are contract până în 2027

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Kurt Cobain ar fi putut fi ucis, arată un nou raport criminalistic. „Sinuciderile sunt murdare, aceasta a fost o scenă foarte curată”

Legăturile lui Epstein cu Belarus. Cine este Karina Șuliak, cea care ar fi urmat să îl moștenească pe infractorul sexual

Incident la metrou. Se circulă în sistem pendulă între staţiile Piaţa Sudului - Eroii Revoluţiei şi Tudor Arghezi - Piaţa Sudului

Un angajat al ambasadei Rusiei în Cipru, găsit mort, în aceeaşi zi în care un oligarh rus a dispărut tot în insulă

Partenerii noștri