SCM Craiova, victorie mare la Roman

050914 handbal

Handbalistele de la SCM Craiova au reuşit victoria la Roman, acolo unde au înregistrat una din surprizele începutului de campionat. Oltencele au câştigat cu 22-18, după ce la pauză au avut 11-7.

Cu 10 minute înainte de final, la scorul de 19-16 pentru Craiova, partida a fost întreruptă aproximativ 15 minute, din cauza unei pene de curent.

Duminică, de la ora 13:00, SCM Craiova joacă pe teren propriu, cu HCM Vâlcea, partidă ce va fi în direct la Digi24 Craiova. Cele două formaţii au disputat două jocuri de pregătire în această vară, ambele fiind câştigate de Craiova cu acelaşi, scor 29-24. După meciul doi de la Vâlcea, conducerea celor de la HCM a luat decizia de a o schimba pe Simona Gogârlă cu Dumitru Muşi.

Cu acest succes, SCM Craiova a urcat până pe locul şase în clasament.