Război între două firme de salubritate, la Râmnicu Vâlcea. Primăria a desemnat câștigătoare o nouă societate la o licitaţie de luna trecută, dar vechea firmă continuă să ridice gunoiul de la locuitori. Totul, cu scopul de a convinge asociaţiile de proprietari să încheie contracte cu ei.
Autoritățile locale susțin că activitatea este ilegală. Asta nu e tot, vechea societate ar fi luat pubelele de gunoi ale firmei actuale, ca să le înlocuiască cu ale lor. Primăria a sesizat Poliţia şi Parchetul, care fac acum cercetări pentru furt și înșelăciune.