Ploaie de jucării în Arena Antonio Alexe din Oradea, la un meci de baschet

Data publicării:
ursulet pe parchet

Copiii prezenți la meci spun că au renunțat la jucăriile preferate pentru a le face cadou celor mai puţin norocoşi.

"Am adus jucăriile pentru copiii săraci, pentru că știu că ei nu au nimic."

"Eu am adus doi ursuleți și o girafă pentru copiii săraci, ca să aibă cadou de Crăciun."

"Am adus copiilor un delfin și o broască, pe care le-am cumpărat special pentru această ocazie."

Ideea adunării jucăriilor de pluş aparţine conducerii clubului orădean, care se află la cea de-a treia ediţie a evenimentului.

"În cadrul acestei activități s-au strâns foarte multe jucării pe care le vom dona copiilor din centrele sociale din județul Bihor", a declarat Ioana Dzițac, responsabilul proiectului.

"Este o inițiativă foarte bună, pentru că, din păcate, nu toți copiii se pot bucura pe deplin de aceste sărbători și cred că este o acțiune foarte bună a clubului", a spus Bogdan Ţibîrnă, jucătorul CSM Oradea.

Momentul adunării jucăriilor a avut loc la începutul meciului, după intonarea imnului național.

Reporter: Mariana Gurgu
Operator: Constantin Gheorghiță
Editor web: Adrian Laboş

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Calorifer din aluminiu sau din oţel? Avantajele fiecărei variante pentru apartamente
Digi FM
O legendă a sportului a mințit că are cancer și a obținut sute de mii de euro. Cum a folosit un cablu de...
Pro FM
Selena Gomez, în lacrimi după nunta cu Benny Blanco: „M-am căsătorit și apoi plângeam, convinsă că o să mor...
Film Now
Pamela Anderson, declarații explozive despre Sylvester Stallone: ”Mi-a oferit un apartament și o mașină ca să...
Adevarul
Anii în care românii au trăit iluzia libertății și a democrației. Cum a fost salvat comunismul după Revoluție
Newsweek
900 parlamentari au 6.200 lei pensie specială. Au contribuit doar pentru 2.700 lei. Văduvele de război iau 800
Digi FM
În decembrie colorați ouăle de Paști". Valentina Pelinel și Cristi Borcea au împodobit deja bradul de Crăciun
Digi World
Secretul pentru o omletă perfectă, dezvăluit de un chef cu stea Michelin: „Trei ouă, nu patru și niciodată...
Digi Animal World
Și-au lăsat câinii la un hotel în ziua nunții, dar când s-au întors acasă au avut parte de o surpriză. Ce...
Film Now
Sunt prietene de 25 de ani. Reese Witherspoon a „plâns” din cauza nedreptăților la care a fost supusă...
UTV
O mănăstire veche de 400 de ani a fost vândută la prețul unei pizza. Noul proprietar vrea să o transforme...