Video Scene de groază în Ucraina. Un consilier local din Transcarpatia a detonat două grenade în timpul unei ședințe. Un mort și 26 de răniți

Data actualizării: Data publicării:
grenade ucraina
Un oficial dintr-o localitate din Ucraina a detonat două grenade în timpul unei ședințe. Foto: Captură video

Un membru al consiliului local dintr-o localitate din vestul regiunii Transcarpatia, din Ucraina, a detonat două grenade în plină ședință, într-o încăpere plină de oameni. Cel puțin un mort și 26 de răniți, scrie The Kyiv Independent.

Potrivit informațiilor preliminare, cel puțin o persoană a fost ucisă și 26 au fost rănite, dintre care șase în stare gravă. Nu este clar dacă oficialul care a detonat grenadele a fost rănit sau ucis.

Poliția a publicat un videoclip care arată un bărbat intrând într-o cameră aglomerată, pe care a identificat-o ca fiind o clădire a guvernului local din satul Keretsky, Regiunea Transcarpatia. În timpul unor dezbateri aprinse, acesta scoate din buzunar două grenade, le scoate cuiul și le aruncă pe podea. Urmează explozii și țipete, iar încăperea este cuprinsă de fum.

Atenție, imagini cu un puternic impact emoțional.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Editor : R.K.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
De ce România nu poate fi apărată doar cu baze militare. Cele trei autostrăzi care au devenit esențiale...
Digi FM
Un fost pilot de Formula 1 face un apel emoționant către familia lui Michael Schumacher: "Indiferent de...
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
Camila Cabello s-a despărțit de iubitul miliardar, dar nu stă să plângă. A ajuns în Grecia, la plajă, și a...
Descarcă aplicația Pro FM
Film Now
Sebastian Stan a devenit tată. Annabelle Wallis, iubita actorului originar din Constanța, a născut primul...
Adevarul
Orașul european superb de care mulți turiști nu au auzit. Are aproape 900 de ani de istorie, străduțe de...
Newsweek
Pensiile ar urma să crească la 1 ianuarie cu 6-8%. Ce bani în plus ar putea primi pensionarii?
Digi FM
Fiul mai puțin cunoscut al lui Jon Bon Jovi calcă pe urmele tatălui său, dar spune pas celebrității: „Îți...
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
Un „intrus” de mărimea planetei Pluto a provocat haos în jurul lui Neptun. Semne ale unui cataclism...
Digi Animal World
Un rechin a regurgitat un arici viu și nevătămat, în fața unor cercetători: „Am reușit să fac o singură poză”
Film Now
Christina Applegate a revenit acasă, după patru luni în spital. Primele informații despre actriță
UTV
Alina Pușcău a dezvăluit că se confruntă cu o boală gravă. „Am cinci tumori. Vă rog să vă rugați pentru mine”