Brașovul a învins Steaua cu 3-1. Roș-albaștrii termină turul la șapte puncte de locul doi

s23 20brasov 20steaua 20beta 20261112 20new-35453

Gazdele au deschis scorul prin Batin, în minutul 15, iar steliștii au egalat, 10 minute mai târziu, tot dintr-o lovitură de la 11 metri.

În minutul 61, Păun i-a adus în avantaj pe brașoveni. Steaua putea egala cu 10m minute înainte de final, dar Rusescu a ratat a treia lovitură de pedeapsă dictată în acest meci de Marius Avram.

În minutul 85, „centralul” mai acordă un penalty, de data aceasta gazdelor, iar Mugurel Buga înscrie și stabilește scorul final, 3-1.

Steaua termină turul pe prima poziție a clasamentului, la șapte puncte distanță de Astra, ocupanta locului 2.

Echipele care au jucat:

FC Braşov: Mutu - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Nuno Viveiros (Brata '83), Mateiu, Bruno Madeira, I. Popa (Păun '52) - Buga, Batin (Tameş '87). Antrenor: Adrian Szabo.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu - Martinovici (Adi Rocha '77), Gardoş, Chiricheş, Pârvulescu - Bourceanu, Prepeliţă (Pintilii '46) - Chipciu, Rusescu, Tănase - M. Costea (Ad. Popa '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Reacția antrenorului Laurențiu Reghecampf, aici.