UEFA Champions League. Schalke – Steaua 3-0

steaua-schalke 1
Din articol

Min 91+2. Fluier final. Steaua pierde la un scor categoric primul meci din grupele UEFA Champions League.

Min 85. 3-0 pentru Schalke. Draxler îl învinge pe Tătărușanu.

Min 78. GOL Schalke. Boateng marchează din opt metri și echipa germană își dublează avantajul.

Min 66.GOL Schalke. Uchida centrează de pe dreapta, Tătărușanu și Szukala nu se înțeleg și mingea intră în poartă.

Min 64. O nouă schimbare la Steaua. Iese Pantelis Kapetanos, intră Federico Piovaccari

Min 61. Adi Popa șutează periculos după o acțiune personală. Scorul rămâne 0-0, cu mai puțin de 30 de minute înaintea finalului partidei.

Min 60. Schimbare la Steaua. Leandro Tatu îl înlocuiește pe Nicușor Stanciu.

Min 54. Kapetanos și Bourceanu trec pe lângă deschiderea scorului. Steaua își domină adversarul, dar nu reușește să marcheze.

Min 47. Kapetanos, aproape de gol. Grecul a tras însă, din șase metri, peste poarta lui Hildebrand.

Min 45+2. Prima repriză se încheie la egalitate, 0-0, după două ocazii mari ale lui Boateng.

Min 41. Hoger îl faultează pe stelistul Stanciu și primește cartonaș galben.

Min 39. Adi Popa ia și el cartonaș galben, după un fault dur asupra lui Hoger.

Min 31. Ocazie mare pentru Steaua. Tănase șutează de la circa 20 de metri, dar portarul lui Schalke respinge în corner.

Min 29. Bourceanu primește cartonașul galben, după un fault asupra lui Boateng.

Min 14. O nouă ocazie pentru Schalke. Boateng trimite cu capul, Tătărușanu respinge în corner.

Min 9. Szalai șutează din careu și le dă primele emoții steliștilor. Tătărușanu reține și scorul rămâne 0-0.

Potrivit digisport.ro, Steaua a început partida în formula Tătărușanu - Georgievski, Szukala, Gardoș, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Kapetanos.

Echipa de start a gazdelor este următoarea: Hildebrand - Uchida, Howedes, Matip, Aogo - Neustadter, Hoger - Farfan, Boateng, Draxler - Szalai.

Cred că avem o echipă foarte puternică, de aceea am venit aici, iar noi am venit pentru a câștiga”, a spus Laurențiu Reghecampf, la conferința de presă de ieri.

Schalke 04 traversează o perioadă excelentă. În ultimele două partide din Bundesliga, nemții nu au primit gol, reușind să treacă de Leverkusen și Mainz, cu 2-0, respectiv 1-0.

Meciul de la Gelsenkirchen, care începe la 21.45, a fost transmis de Digi Sport 1 și a putut fi urmărit în format live text pe digi24.ro.