Video Interlop prins de 11 ori fără permis la volan, dar lăsat liber. A 12-a oară a ucis o persoană
Un interlop din Cluj a fost prins de 11 ori conducând fără permis, cu o viteză amețitoare și fără să respecte vreo regulă de circulație, însă a fost lăsat liber. Cea mai recentă ispravă de acest gen a bărbatului s-a terminat cu un groaznic accident rutier, în care a murit o persoană. Bărbatul s-a și filmat încălcând regulile de circulație.
O șoferiță de 19 ani a rămas fără permis după ce a făcut spectacol pe o stradă din Cluj
Războiul din Iran ar putea pune pe butuci și construcțiile. Cu cât s-au scumpit materialele în ultima lună
Val de reclamații din cauza slujbelor difuzate în boxele exterioare ale bisericilor. Orașul în care oamenii au cerut ajutor poliției
Comună fără trotuare, dar cu pistă de biciclete nou-nouță, de două milioane de lei. Localnicii i-au găsit repede o altă întrebuințare
Accident spectaculos în parcarea unui mall: un autoturism s-a răsturnat. Un bărbat a ajuns la spital
Viața în chirie. Cât a ajuns să coste acum închirierea unui apartament în marile orașe: „Cred că totul este supraevaluat!”
Un bărbat care a ieșit la colindat a fost lovit cu o bâtă în cap pentru că nu știa versurile
Atelierul din inima Transilvaniei, unde tot timpul anului este Crăciun. Cum sunt realizate globurile care se vând apoi în toată lumea
Noul trend în materie de înșelăciuni: poză cu pizza arsă și mâncare cu fire de păr, fabricate cu AI. „Bucătarul nostru e chel”
Larisa Ardelean, jurnalist Digi24: Una dintre victimele accidentului produs în 23 august la Căpușu Mare a decedat zilele trecute în spital, iar cel care a produs tragedia este acum cercetat penal și pentru ucidere din culpă.
La momentul producerii accidentului, bărbatul a fost prins pentru a douăsprezecea oară anul acest conducând fără permis. A unsprezecea oară s-a întâmplat în luna mai, iar la câteva zile după a fost lăsat liber.
În 23 august, bărbatul se afla în mașină cu alte două persoane. Una dintre ele este chiar cea care a decedat zilele trecute în spital. Din cauza vitezei și a carosabilului umed, șoferul a pierdut controlul autoturismului și a intrat pe contrasens frontal într-o mașină care circula regulamentar. Bărbatul a fugit de la locul accidentului, însă a fost găsit de polițiști la aproximativ 2 km distanță.
Acum, el este cercetat pentru conducere fără permis, părăsirea locului accidentului, dar și pentru ucidere din culpă.
Editor : I.C
Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei
Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News