„Leii” au produs surpriza

leii surpriza

Conduși încă din primul sfert de orădeni, 14-7, timișorenii au revenit bine în joc, au egalat la 16 și s-au ținut aproape de adversari, 20-23, după zece minute, 39-45 la pauza mare. Revirimentul a avut loc la reluare, când „leii” au punctat mai des de dincolo de semicerc, trecând pentru prima dată în avantaj, după minutul 23, 48-47. Aruncările reușite de la distanță mare (14 în total) au continuat și în sfertul al patrulea, iar gazdele s-au desprins la 72-56, și au rezistat cu bine pe un final de faulturi, pentru victoria cu 89-84. Subotic a marcat de 24 de ori, urmat de Djapa, cu 21 de reușite și Dundjerski cu 18 puncte – la care a mai adăugat 9 pase decisive și 6 recuperări. Sâmbătă, BCT evoluează în deplasare, pe terenul celor de la SCMU Craiova.

Redactor: Claudiu Sav