Premierul Ilie Bolojan a declarat, vineri, că nu face gesturi populiste, dar va decide în perioada următoare dacă va renunţa sau nu voluntar la o parte din salariul său.
Ilie Bolojan a fost întrbeat, vineri, într-o conferinţă de presă, dacă va renunţa voluntar la o parte din salariul său, aşa cum au anunţat mai mulţi directori ai companiilor de stat şi chiar ministrul Energiei, Bogdan Ivan.
„Cei care mă ştiu, ştiu că nu fac gesturi populiste”, a afirmat premierul.
El a explicat că fiecare este liber să ia ce decizie doreşte, dar el nu a luat o astfel de hotărâre deocamdată.
„Vă anunţ în perioada următoare dacă va fi cazul”, a adăugat premierul.