Darren Cahill, discurs dur către Simona Halep: Uită-te la mine! Ai fost făcută de rușine pe teren

simona halep daren cahill turneul campioanelor 2019 getty

Antrenorul Darren Cahill a avut cuvinte dure pentru Simona Halep după ce a pierdut cinci game-uri consecutive în setul decisiv în partida disputată, la Turneul Campioanelor, împotriva Karolinei Pliskova și pierdută cu scorul de 0-6, 6-2, 4-6, potrivit Mediafax.

După un început bun al celui de-al treilea set al partidei, Simona Halep a avut parte de cinci game-uri consecutive pierdute, ceea ce nu l-a făcut fericit pe antrenorul australian Darren Cahill.

„Uită-te la mine! În ultimele trei game-uri ai fost făcută de rușine pe teren. Acordă-ți o șansă și revino-ți. Asta depinde de tine. Revizuiește-ți atitudinea și o să câștigi meciul. Am încredere totală. Cum o să te definești ca atlet și ca un competitor. Nici nu este vorba de rezultat acum”, i-a spus Cahill lui Halep.

„Discursul lui Darren Cahill a fost prea mult”

Fosta jucătoare britanică de tenis, Jo Durie, a spus despre discursul ținut de Darren Cahill lui Halep, în timpul meciului cu Karolina Pliskova, că a fost mult prea dur.

„Sunt momente când trebuie să te enervezi, dar cred că a fost prea mult”, a spus Jo Durie despre cuvintele lui Darren Cahill, la BT Sport.

Și Nigel Sears a comentat și el acest aspect: „Darren a avut dreptate în ce a transmis, dar a fost prea puternic în felul în care a ales să o facă și cuvintele alese”.

În urma partidei, Halep a ratat calificarea în semifinale, cele două calificate din Grupa Mov fiind Elina Svitolina și Karolina Pliskova.

Editor web: Liviu Cojan