O nouă înfrângere pentru FC Universitatea Craiova

061113 FC UNIV INFRANGERE

FC Universitatea Craiova a pierdut al doilea meci din acest sezon, în deplasare la Reşiţa, cu Metalul, scor 0-1. La fel ca şi la Arad, oltenii au început mai bine jocul, dar imprecizia atacanţilor în faţa porţii a făcut ca la pauză scorul să fie egal, 0-0.

La revenirea de la cabine, gazdele au început mai bine jocul, iar Staicu a reuşit, în minutul 50, să înscrie singurul gol al meciului. Chiar dacă în ultima jumătate de oră a partidei, Napoli a avut pe teren patru atacanţi, scorul de 1-0 pentru gazde s-a menţinut până la final.

Nicolo Napoli a început meciul în formula: Hotoboc- Mitic, Ciucă, Cosic, Buşu-Mârzeanu, Stoica, Săceanu, Gheorghe, Baird şi Bălan. Pe parcurs au mai intrat Goge, Cruceru şi Stoianof.

În următoarea etapă, craiovenii vor juca pe teren propriu, la Severin, cu ASA Tg. Mureş, sâmbătă, de la ora 17:00.