FOTBAL. A treia victorie consecutivă pentru Luceafărul: 3-1 cu Pandurii

sport luceafarul echipa

Luceafărul Oradea a obținut o nouă victorie în această după amiază: cu 3-1 pe Pandurii Târgu Jiu. Este cea de-a treia partidă consecutivă câştigată de bihoreni, după 2-1 cu Olimpia Satu Mare şi 3-2 cu UTA.

Echipa din Sînmartin a deschis scorul în minutul 4 al confruntării, prin atacantul Bruno Rocha. Trei minute mai târziu, oaspeții au ratat un penalty. Au reușit, totuși, să egaleze în minutul 28 prin Gabriel Dodoi.

Un minut mai târziu, a fost rândul luceferilor să beneficieze de un penalty. Mingea trimisă de Codoban de la punctul cu var a fost respinsă de Stanca dar Andrei Antochi a fost atent și a reluat în poartă.

În minutul 65, același Vlad Rusu a stabilit scorul final: 3-1 pentru Luceafărul.

După acest rezultat Oradea ocupă locul 17 în clasamentul ligii secunde de fotbal cu 16 puncte acumulate. Fotbaliștii antrenați de Cristian Dulca vor evolua duminică pe terenul Politehnicii Timișoara.

Redactor: Claudiu Mihuț
Editor web: Adrian Laboş