Învinși la ultima aruncare

imagini ch poli

Dinamo a câştigat la limită prima partidă din etapa cu numărul 12 a Ligii Naţionale, cu 27-26. Începutul de meci le-a aparţinut gazdelor din Timişoara, care conduceau cu 6-1 după opt minute. Imediat, antrenorul dinamovist, Eliodor Voica, a cerut timeout şi jocul s-a echilibrat. Până la pauză, Timişoara mai conducea cu un avans de două goluri, dar a fost egalată pentru prima oară la patru minute de la reluare. Echilibrul s-a menţinut iar totul s-a decis chiar în ultima secundă, la o aruncare de nouă metri. Cu toţi jucătorii Timişoarei în faţă, Janko Vrankovici a adus victoria pentru Dinamo cu o minge deviată, care a lovit şi bara şi a intrat în poartă. Cu opt goluri, Vrankovici a fost principalul marcator pentru Dinamo, care este prima în clasament.

Redactor: Claudiu Sav