Un preot care s-a urcat la volan după ce a consmat alcool a accidentat mortal un copil în Bobicești, județul Olt Foto: captură video Realitatea Oltului
Grav accident de circulaţie, sâmbătă, într-o localitate din judeţul Olt. Un adolescent de 15 ani a murit după ce a fost lovit de o maşină pe marginea drumului.
Accidentul s-a petrecut în comuna Bobicești, iar șoferul vinovat era preotul din localitatea Brănet.
Potrivit poliţiştilor, acesta avea o alcoolemie de 0,45 miligrame per litru în aerul expirat.
În cauză a fost deschis un dosar penal pentru a se stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.