Amendat cu 500 de lei pentru că a arătat semne obscene unui polițist

Data actualizării: Data publicării:
masina de politie_fb

Un tânăr din judeţul Constanţa, pasager într-un autoturism, a fost amendat cu 500 de lei, după ce a făcut semne obscene unui poliţist aflat în timpul unui examen auto. Agentul a urmărit maşina respectivă şi a solicitat ajutorul unui echipaj de Poliţie care a aplicat sancţiunea, relatează News.ro.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa, un tânăr din localitatea constănţeană Peştera se afla pe scaunul din dreapta faţă al unui autoturism care circula în municipiul Constanţa.

La un moment dat, el a făcut semne obscene unui poliţist aflat în timpul unui examen auto.

Poliţistul examinator a urmărit apoi autoturismul în care se găsea tânărul până când acesta a oprit într-o parcare de pe malul lacului Tăbăcărie.

Agentul a solicitat prezenţa unui echipaj de Poliţie, care a sosit la faţa locului, iar oamenii legii l-au identificat şi amendat pe tânărul respectiv cu suma de 500 de lei, sancţiunea fiind dată conform prevederilor legii 61/1991.
 

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Regulă nouă la bloc. Ce trebuie să declari în 10 zile şi cine stabileşte câte persoane locuiesc într-un...
Digi FM
Răzvan l-a învins, dar Mircea Lucescu l-a sărutat pe creștet. Povestea momentului tată-fiu, care a emoționat...
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
Loredana Groza, picioare tonifiate și talie de invidiat în costum de baie. Apariția din Maldive a stârnit un...
Film Now
David Duchovny, cum nimeni nu l-a mai văzut. Cu perucă blondă și ruj roșu aprins, îmbrăcat în haine de...
Adevarul
Viețuitoarele cu cea mai dureroasă înțepătură din lume: „Senzație de deces iminent. Unii au implorat medicii...
Newsweek
Pensie de numai 1.500 lei pentru 30 ani munciți. De ce 1.900.000 pensionari primesc pensii atât de mici?
Digi FM
Pur și simplu a îngenuncheat în fața sicriului lui Mircea Lucescu: "A fost darul lui Dumnezeu pentru fotbal"
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
De ce Paștele ortodox și cel catolic au de cele mai multe ori date diferite? Explicația pe înțelesul tuturor
Digi Animal World
A plătit 600 de lire la veterinar, crezând că pisica ei e bolnavă. Ce a aflat a doua zi a lăsat-o fără cuvinte
Film Now
Cum arată a patra soție a lui Steven Seagal, o balerină mongolă care i-a dăruit al șaptelea copil. Poze rare...
UTV
Mircea Lucescu și soția lui sunt împreună de 60 de ani și s-au cunoscut la cantina facultății. „A fost...